(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

bmw e46 kombi z 21218 Niemcy do Środa Wlkp (Nr 5513414)

bmw e46 kombi z 21218 Niemcy do Środa Wlkp

Marka i model:

bmw e46 kombi

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 596.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Seevetal

Od 26 lis 2019 do 27 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Środa Wielkopolska

Od 26 lis 2019 do 27 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.