(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-30 02:15

Bmw e60

(Nr 2189199)
Bmw e60

Marka i model:

Bmw e60

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2455.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Donegal, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny