(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-09-23 09:54

BMW e60 sedan (Nr 3276098)

BMW e60 sedan

Marka i model:

BMW 525i

Waga w kg (łączna):

1510.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 861.00 km

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Sonneberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płońsk

Termin elastyczny