(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 20:44

bmw e90

(Nr 2333060)
bmw e90

Marka i model:

Bmw E90

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1915.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Luton, LU1 2NA, Wielka Brytania

Od 31 sty 2018 do 1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Bukowsko, 38-505, Polska

Termin elastyczny