(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 15:46

bmw e90

(Nr 2413876)
bmw e90

Marka i model:

bmw 330i

Waga w kg (łączna):

1590.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Dystans: 1704.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Termin elastyczny