BMW F 650 GS (Nr 7253428)

BMW F 650 GS
Waga
Sztuk
BMW F 650 GS
Długość
228 cm
193 kg
1
Łączna waga:
193 kg
Dystans
2054 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Belfast

Od 11 cze 2021 do 12 cze 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Milan

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.