(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW F 650 GS (Nr 7378666)

Waga
Sztuk
BMW F 650 GS
Długość
228 cm
193 kg
1
Łączna waga:
193 kg
Dystans
2407 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.