BMW F 750 GS (Nr 5579843)

BMW F 750 GS

Marka i model:

BMW F 750 GS

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3590.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Rejkiawik

6 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.