BMW F 800 GS (Nr 7032117)

BMW F 800 GS
Waga
Sztuk
BMW F 800 GS
Długość
232 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
6034 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Darlington, Darlington

Od 1 kwi 2021 do 2 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Od 19 kwi 2021 do 23 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.