BMW F 800 GS (Nr 7134852)

BMW F 800 GS
Waga
Sztuk
BMW F 800 GS
Długość
232 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.