(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F 800 GS (Nr 7549568)

Waga
Sztuk
BMW F 800 GS
Długość
231 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Utah, Magna

Od 14 mar 2021 do 14 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Tomeasa, Peristéri, Attica, Greece

Od 30 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.