BMW F 800 GS (Nr 8048767)

BMW F 800 GS
Waga
Sztuk
BMW F 800 GS
Długość
232 cm
191 kg
1
Łączna waga:
191 kg
Dystans
3614 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Senegal, Dakar, Dakar

Od 27 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Od 31 paź 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.