BMW F 800 GS x 2 (Nr 7227324)

BMW F 800 GS x 2
Waga
Sztuk
BMW F 800 GS
Długość
232 cm
191 kg
2
Łączna waga:
382 kg
Dystans
4515 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 cze 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Islandia, Islandia

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.