BMW F 800 GS x 3 (Nr 6898635)

BMW F 800 GS x 3
Waga
Sztuk
BMW F 800 GS
Długość
232 cm
191 kg
3
Łączna waga:
573 kg
Dystans
2234 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

Od 9 sie 2021 do 23 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Veneto, Wenecja

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.