BMW F 850 GS Sport (Nr 6539895)

BMW F 850 GS Sport
Waga Sztuk:
BMW F 850 GS Sport
Długość
228 cm
229 kg
1
Łączna waga: 229 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

11 mar 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.