(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW F11 (Nr 4748932)

BMW F11

Marka i model:

BMW F11

Waga w kg (łączna):

1820.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1675.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Brighton And Hove, Brighton

Od 19 lip 2019 do 23 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 20 lip 2019 do 24 lip 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.