BMW f650 (Nr 6017511)

BMW f650

Marka i model:

BMW f660

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 93.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Alcantarilla

Od 11 cze 2020 do 12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 12 cze 2020 do 13 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.