(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw f650 cs scarver (Nr 5555079)

Marka i model:

bmw f650 cs scarver

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 267.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Od 11 gru 2019 do 29 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

Od 13 gru 2019 do 31 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.