BMW f650 st (Nr 5787502)

BMW f650 st

Marka i model:

BMW 650 ST

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2569.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Leiria District, Leiria

Od 25 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.