BMW F650CS (Nr 7621813)

BMW F650CS
Waga
Sztuk
BMW F650CS
Długość
175 cm
190 kg
1
Łączna waga:
190 kg
Dystans
656 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 16 kwi 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 30 kwi 2021 do 13 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.