(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-12-20 16:11

BMW F650GS (Nr 3676225)

BMW F650GS

Marka i model:

BMW f650gs

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1125.00 km

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Roosendaal, Holandia

21 gru 2018

Adres i termin dostawy

Staniszcze Wielkie, 47-113, Polska

Termin elastyczny