BMW F650GS (Nr 6592389)

BMW F650GS
Waga Sztuk:
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga: 175 kg
Dystans 2391 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 1 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.