(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F650GS (Nr 7475049)

BMW F650GS
Waga
Sztuk
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
4296 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Kalifornia Dolna, Tijuana

Od 17 mar 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Tulum

Od 1 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.