(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F650GS (Nr 7550268)

BMW F650GS
Waga
Sztuk
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
1227 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Luksemburg, Luksemburg

Od 13 mar 2021 do 19 mar 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.