BMW F650GS Dakar (Nr 7951451)

BMW F650GS Dakar
Waga
Sztuk
BMW F650GS Dakar
Długość
219 cm
177 kg
1
Łączna waga:
177 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Francja, Burgundia, Dijon

1 lis 2021

Adres i termin dostawy

Chile, V Región De Valparaíso, Valparaíso

10 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.