BMW F650GS x 2 (Nr 7598219)

BMW F650GS x 2
Waga
Sztuk
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
2
Łączna waga:
350 kg
Dystans
6047 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 3 maj 2021 do 13 maj 2021

Adres i termin dostawy

Kirgistan, Чуйская Область, Biszkek

Od 16 maj 2021 do 17 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.