(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F700GS (Nr 5385110)

BMW F700GS

Marka i model:

BMW F700 GS

Waga w kg (łączna):

219

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1002.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

4 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.