Bmw F800 (Nr 6291248)

Bmw F800

Marka i model:

BMW F800

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 899.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 6 wrz 2020 do 30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 6 wrz 2020 do 31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.