BMW F800 GS Adventure (Nr 6228630)

BMW F800 GS Adventure

Marka i model:

BMW F800 GS Adventure

Waga w kg (łączna):

230

Budżet zlecenia [€]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 11 sty 2021 do 26 lut 2021

Adres i termin dostawy

Wietnam, Ho Chi Minh, Ho Chi Minh City

Od 8 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.