BMW F800 S (Nr 6786448)

BMW F800 S
Waga
Sztuk
BMW F800 S
Długość
208 cm
182 kg
1
Łączna waga:
182 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 10 kwi 2021 do 14 maj 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.