BMW F800 S x 1, Kawasaki Versys 650 x 1 (Nr 8008804)

BMW F800 S x 1, Kawasaki Versys 650 x 1
Waga
Sztuk
BMW F800 S
Długość
208 cm
182 kg
1
Kawasaki Versys 650
Długość
217 cm
217 kg
1
Łączna waga:
399 kg
Dystans
2284 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 1 lis 2021 do 19 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.