(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 22:06

bmw f800gs

(Nr 2120964)
bmw f800gs

Marka i model:

BMW F800GS

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hamburg, 20095, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irkuck, Rosja

Termin elastyczny