Bmw f800gs x 2 (Nr 7724895)

Bmw f800gs x 2
Waga
Sztuk
Bmw f800gs
Długość
220 cm
195 kg
2
Łączna waga:
390 kg
Dystans
4336 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Senegal, Dakar, Dakar

Od 11 sty 2022 do 13 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 11 sty 2022 do 30 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.