(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW f800gsa 2015 fully loaded (Nr 5613859)

BMW f800gsa 2015 fully loaded

Marka i model:

BMW f800gsa 2015

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6604.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Biol

18 lut 2020

Adres i termin dostawy

Sudan, Khartoum, Chartum

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.