(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW f800r (Nr 4186785)

BMW f800r

Marka i model:

f800r

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 348.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.