BMW F800R (Nr 7622204)

BMW F800R
Waga
Sztuk
BMW F800R
Długość
214 cm
203 kg
1
Łączna waga:
203 kg
Dystans
905 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Od 25 cze 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 27 cze 2021 do 11 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.