BMW F800S (Nr 6257456)

BMW F800S

Marka i model:

BMW F800S

Waga w kg (łączna):

204

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Panama, Provincia De Panamá, Panama

Od 1 lis 2020 do 16 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.