BMW F850GS Adventure (Nr 7600889)

BMW F850GS Adventure
Waga
Sztuk
BMW F850GS Adventure
Długość
230 cm
244 kg
1
Łączna waga:
244 kg
Dystans
1563 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Sofia-City, Sofia

30 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.