bmw f900xr (Nr 7195365)

bmw f900xr
Waga
Sztuk
bmw f900xr
Długość
216 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
2255 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 12 lip 2021 do 19 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 27 lip 2021 do 28 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.