(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw g 310 gs (Nr 5690470)

bmw g 310 gs

Marka i model:

bmw g 310 gs

Waga w kg (łączna):

165

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1003.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Oriental, Nador

11 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.