(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw G650gs (Nr 4547265)

bmw G650gs

Marka i model:

BMW g650GS

Waga w kg (łączna):

183

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Australia, Northern Territory, Darwin

14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Malezja, Federal Territory Of Kuala Lumpur, Kuala Lumpur

11 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.