BMW G650X Challenge (Nr 6693113)

BMW G650X Challenge
Waga Sztuk:
BMW G650X Challenge
Długość
221 cm
144 kg
1
Łączna waga: 144 kg
Dystans 821 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

20 paź 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

24 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.