(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW GS (Nr 5228642)

Marka i model:

7 motocykli BMW GS 1250

Waga w kg (łączna):

1925

Budżet zlecenia [zł]:

12345

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

7

Dystans: 1591.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 5 maj 2020 do 6 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 8 maj 2020 do 9 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.