BMW GS (Nr 5305770)

BMW GS

Marka i model:

BMW GS

Waga w kg (łączna):

270

Liczba sztuk:

6

Dystans: 2731.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 23 maj 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.