BMW GS (Nr 5680111)

Marka i model:

BMW gs

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

10

Dystans: 1807.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 8 cze 2020 do 13 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sardegna, Olbia

Od 15 cze 2020 do 17 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.