(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW GS 1150 (Nr 4881126)

BMW GS 1150

Marka i model:

BMW 1150

Waga w kg (łączna):

250.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2332.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Grecja, Ateny

14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 lis 2019 do 2 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.