BMW GS 1200 (Nr 4633789)

BMW GS 1200

Marka i model:

BMW GS 1200

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1353.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Blender

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Montpellier

21 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.