(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW GS 1200 (Nr 4648879)

BMW GS 1200

Marka i model:

BMW GS 1200

Waga w kg (łączna):

260

Budżet zlecenia [€]:

400

Dystans: 1956.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Lörrach

Od 28 sie 2019 do 9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.