(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMw GS 1200 (Nr 4883514)

BMw GS 1200

Marka i model:

Bmw gs 1200

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1091.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

10 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.