(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW GS 1200 (Nr 5243082)

BMW GS 1200

Marka i model:

BMW GS 1200 Adventure

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kevelaer

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Georgia, Atlanta

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.